Menu

  Spotkania w roku 2007  
 

 
Kay Trimberger
  Kobieta pojedyncza
  
Prof. Kay Trimberger jest autorką książki „New Single Woman”, w której pokazuje różne formy życia kobiet niezamężnych. Książka została przez krytykę amerykańską uznana za nowatorską i otwierającą tematy tabuizowane. Jej polskie tłumaczenie przygotowywane jest do publikacji w wydawnictwie W.A.B. Autorka jest profesorką socjologii, wykłada na uniwersytecie w Berlekey. Odczyt odbył się 4 czerwca, w poniedziałek, o godzinie 18.00 w lokalu Fundacji Kobiecej eFKa przy ul. Krakowskiej 26, I p.
 
 
Isabel Marcus
Ciało i państwo.
Twoje prawo do godności, bezpieczeństwa, prywatności, autonomii i przyjemności.
 
Prof. Isabel Marcus jest profesorką prawa na Uniwersytecie w Buffalo oraz wieloletnią działaczką amerykańskiego i międzynarodowego ruchu kobiecego. Zajmuje się prawami kobiet, zwłaszcza w kontekście przemocy domowej. Odczyt odbył się 24 kwietnia, we wtorek, o godzinie 18.00 w lokalu Fundacji Kobiecej eFKa przy ul. Krakowskiej 26, I p. 

 
       Zadra zaprasza na spotkanie
       PRO CHOICE W POLSCE

Spotkanie o najnowszych akcjach pro choice i rządowych planach wpisania  zakazu aborcji do konstytucji.Gościniami spotkania będą warszawskie działaczki pro choice, a jednocześnie autorki artykułów na aktualne tematy aborcyjne w najnowszej "Zadrze": Wanda Nowicka, szefowa Federacji na rzecz Kobiet i Planowania Rodziny, Ewa Dąbrowska-Szulc, przewodnicząca Stowarzyszenia Pro Femina i Katarzyna Bratkowska, działaczka pro choice.W spotkaniu wxięła także udział Alicja Tysiąc, która wygrała w Strasburgu proces przeciwko rządowi polskiemu o bezprawną odmowę aborcji mimo zagrożenia zdrowia kobiety. Obecna była też Irena Komornicka, pielęgniarka, jedna z kobiet, które dokonały publicznego coming outu aborcyjnego i Bożena Jawień, krakowska ginekolożka  - to komplet czterech zadrzanych autorek tekstów o aktualnej sytuacji wokół aborcji.
Spotkanie, które odbyło się 3 kwietnia we wtorek o godz. 18.0,0 poprowadziła Beata Kozak. Miejsce: ul. Krakowska 26/1, Kraków.
                 
 
Spotkanie z Ann Snitow
"Feminizm radykalny"
  
Prof. Ann Snitow uczy literatury i gender studies na Uniwersytecie Nowojorskim. W ruchu kobiecym działa od końca lat 60. Jest współzałożycielką takich grup, jak New York Radical Feminists,  No More Nice Girls i  Network of East-West Women. Najbardziej znane jej książki to "The Power of Desire" oraz "Feminist Memoir Project". Jako wykładowczyni New School for Social Research jest również autorką licznych esejów i artykułów publicystycznych. W swoim krakowskim odczycie odwoływała się do działań i twórczości swojej niedawno zmarłej przyjaciółki, psycholożki Ellen Willis. Odczyt odbył się 20 marca, we wtorek o godz. 18.00, w lokalu Fundacji Kobiecej eFKa przy ul. Krakowskiej 26/1, I p.
 
 

Spotkania z Anną Kohli -
- autorką książki "Trzy kolory Bogini"
  
Spotkania promocyjne „Trzech kolorów Bogini” z udziałem autorki, Anny Kohli odbyły sie w następujacych miastach:
  
KATOWICE, 13 listopada 2007, wtorek, godz. 17, Wydział Filologiczny Uniwersytetu Śląskiego, Pl. Sejmu Śląskiego 1, sala 304

KRAKÓW, 14 listopada 2007, wtorek, godz. 18, księgarnia Massolit, ul. Felicjanek 4
 
WARSZAWA, 15 listopada 2007, czwartek, godz. 18, księgarnia Tarabuk, ul. Browarna 6
 
Wszystkie spotkania z Anną Kohli poprowadziła redaktorka naczelna „Zadry”, Beata Kozak.
   
 
• Subskrypcja

Wpisz swj adres i zatwierd?aby otrzymywa?regularne informacje o nowociach na stronach eFKi

 
Proactive Reviews Does Proactiv Work
 Copyright © 2003 Fundacja Kobieca "eFKa"            projekt - Dominik Paszkiewicz, wykonanie -